Skupinové terapie v Adiktologické ambulanci Kolping

 

V rámci Adiktologické ambulance nabízíme vedle individuální, rodinné či párové terapie, také TERAPIE SKUPINOVÉ

 

Co nabízí skupinová terapie?

 

Skupinová terapie je jednou z forem terapeutického přístupu, která se zaměřuje na léčbu a podporu skupiny lidí s podobnými problémy – v rámci naší ambulance se jedná o skupinu lidí, kteří se potýkají se závislostí (nebo osob blízkých v případě podpůrné skupiny pro osoby blízké: I v roce 2024 jsou tu pro vás terapeutické skupiny pro osoby blízké ) Tato terapie probíhá za účasti jednoho nebo více terapeutů a skupiny klientů, kteří sdílí své zkušenosti a vzájemně se podporují. 

Jedním z hlavních přínosů je možnost získat podporu od ostatních členů skupiny, kteří procházejí podobnými obtížemi. Tato podpora může být velmi uklidňující a povzbuzující, protože se klienti mohou cítit slyšeni a pochopeni. Skupinová terapie také poskytuje prostor pro sdílení emocí a zkušeností, což může přispět k pocitu sounáležitosti a pocitu, že nejsou sami, kteří se potýkají se závislostí a s jejími dopady. Klienti se mohou navzájem inspirovat příběhy a strategiemi, které používají ostatní, a vytvářet nové způsoby řešení svých problémů.

 

💙Objednat se a přijít na první skupinu jsou často ty nejtěžší kroky na cestě k pomoci a vyžadují mnohdy hodně odvahy. Nicméně máme zkušenost, že to za to stojí. Říct si o pomoc není slabost, naopak je to projev statečnosti.

Jsme tu pro Vás.

 

ŽĎÁŘ NAD SÁZAVOU

Ve Žďáře nad Sázavou budeme v březnu 2024 otevírat novou terapeutickou skupinu s názvem PODPŮRNÁ. 

 

Tato skupina bude probíhat v úterý od 17:30 do 19:00 (Žižkova 16, Žďár n/Sáz.) a je určena pro jedince, kteří se nachází ve fázi doléčování a rádi by posílili život bez závislosti. Před Vaší první skupinou je zapotřebí se prvně objednat na tel. čísle: 602 182 467 (Mgr. Koktavá Kateřina). 

 

 

Ve Žďáře aktuálně probíhají i další terapeutické skupiny – více informací naleznete na tomto odkaze: Pobočka: Žďár nad Sázavou

 

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM 

V Bystřici je aktuálně otevřená jedna terapeutická skupina. Více informací naleznete v letáčku níže, dále na odkaze pobočky: Bystřice nad Pernštejnem nebo na telefonním čísle: 602 288 420 (Mgr. Buchtíková Anna). 

 


Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky z.s.

GDPR


"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."

AAK Žďár nad Sázavou
Žižkova 16
591 01, Žďár nad Sázavou
+420 608 816 721
josef.soukal@kolping.cz

AAK Bystřice nad Pernštejnem
Masarykovo náměstí 15
593 01, Bystřice nad Pernštejnem
+420 602 182 467
katerina.koktava@kolping.cz

AAK Havlíčkův Brod
Nádražní 397 (Rolnický dům, 4.patro)
580 01, Havlíčkův Brod
+420 774 991 624
martina.kristofova@kolping.cz

Podporují nás: